19. 7. 2018

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť, v Čechách místy až polojasno a srážky jen ojediněle. Denní teploty 20 až 24°C, v Čechách 24 až 28°C. Noční teploty 14 až 10°C.

Svátek má Čeněk

Informace o realizaci Cyklostezky Prunéřov – Černovice

Informace o realizaci Cyklostezky Prunéřov – Černovice 1Informace o realizaci Cyklostezky Prunéřov – Černovice
Na Cyklostezce Prunéřov – Černovice pokračují práce na poslední části trasy a to v katastru obcí Spořice a Černovice. Byly provedeny náročné sanace zemní pláně pro vybudování podkladních vrstev pro cyklostezku. Práce komplikovaly nevhodné klimatické podmínky. Poslední úsek cyklostezky se stáčí do obce Černovice a vede kolem vodního toku bývalého Lideňského potoka.
Cyklostezka vyústí pod železniční tratí v Černovicích, kde cyklisté mohou plynule pokračovat cyklotrasou do Spořic, Droužkovic a Března. Nebo se nabízí cyklotrasa do Chomutova okolo Zooparku na Červený Hrádek případně do Krušných hor.
První etapa byla úspěšně dokončena a Dobrovolný svazek obcí Cyklostezka Prunéřov – Černovice získal za tuto etapu očekávaný příspěvek z Integrovaného operačního programu (IROP) ve výši 90% uznatelných nákladů.
Cyklostezka zatím není převzata od zhotovitele stavebních prací, tedy do definitivního převzetí se nemůže cyklisty užívat. Předpoklad dokončení prací je květen 2018. L. Vydrová

info

Vytvořeno: 12. 4. 2018