VOLBY DO ZASTUPITESTEV KRAJŮ 2020

volby do zastupitelstev krajů 2020 JAK VOLIT S OHLEDEM NA COVID 19?

volby do zastupitelstev krajů 2020

VOLBY 2020 🇨🇿

Tento víkend proběhnou nejen v naší obci volby do zastupitelstev krajů. Každým dnem se na nás valí další vládní opatření v souvislosti s onemocněním COVID - 19🦠, které se bohužel nevyhnout ani volbám.

Proto Vám přinášíme pár užitečných rad, jak co nejrychleji odvolit ve volební místnosti, aby se zabránilo ve srocování voličů.

❗️LETÁK JAK VOLIT dostali všichni voliči spolu s volebními materiály do schránky (pokud ji máte). Spoustu z Vás NEMÁ řádně označenou poštovní schránku a proto se mohlo stát, že někomu doručovací obálka nepřišla. Vyzvednout si ji může na obecním úřadě nebo v den voleb ve volební místnosti.

❗️Při vstupu do volební místnosti mějte zakrytá ústa a nos. Občanský průkaz předáte komisi a ustoupíte za vyznačenou pásku. Roušku sundejte pouze na vyzvání komise z důvodu ztotožnění.

❗️Při vstupu do volební místnosti použijte připravenou dezinfekci na ruce. Prostory budou pravidelně dezinfikovány.

❗️Udržujte rozestupy mezi Vámi, volební komisí a dalšími voliči. V naší volební místnosti nemůžeme dodržet požadované 2 m vzhledem k rozměrům místnosti. Na zemi budou nalepeny pásky, kde se pokusíme o rozestup alespoň 1 m.

❗️Volí se vždy jedna strana a lze zakroužkovat až 4 preferenční kandidáty na jednom volebním lístku. Tužka bude pravidelně dezinfikována. Ale těm, kteří budou dávat preferenční hlasy radíme, aby si volební lístek připravili už doma nebo měli s sebou svou tužku.

VOLBY KARANTÉNA 🇨🇿

🦠Jak volit ve volbách do zastupitelstev krajů v případě, že jste v nařízené karanténě nebo izolaci?

❗️ Volič v karanténě či izolaci NEVOLÍ v běžné volební místnosti.

❗️ Volič v karanténě či izolaci NEVOLÍ do přenosné volební schránky.

👉HLASOVÁNÍ DO ZVLÁŠTNÍ PŘENOSNÉ VOLEBNÍ SCHRÁNKY

Pokud je volič v karanténě či izolaci musí se telefonicky nahlásit na pro toto zřízené tel. č. (telefonní číslo, datum a hodinu najdete na úřední desce obce - přiložíme i pod tento článek), kde se sdělí: jméno, příjmení, datum narození, adresu místa trvalého pobytu, adresu místa, kde pobývá na území Ústeckého kraje, tj., kde se v době voleb bude nacházet, telefonní kontakt na svou osobu. Takto nahlášeného voliče pak bude v době voleb ve dnech 2.10.2020 od 7:00 do 22:00 hodin nebo 3.10.2020 od 7:00 do 14:00 hodin telefonicky kontaktovat zapisovatel dané komise pro hlasování, který upřesní den a hodinu, kdy mu bude umožněno odvolit do zvláštní přenosné hlasovací schránky.

volby - zřízení telefonního čísla pro hlasování do zvláštní přenosné volební schránky

Vytvořeno: 30. 9. 2020
Poslední aktualizace: 30. 9. 2020 9:17

logo aplikace